Aktualności

Swansea Metropolitan University Pokaz prac dyplomowych

W minionym miesiącu w Narodwym Muzeum Nabrzeża w walijskim Swansea zaprezentowano prace dyplomowe studentów Uniwersytetu Miejskiego - modele aut w skali, szkice i komputerowe grafiki. Oczywiście nie zabrakło wśród nich pojazdów sportowych wartych skupienia większej uwagi.

Adam Flay przygotował Ferrari F75 Mugello. W zamyśle twórcy tak właśnie ma wyglądać ekologiczny supersportowec przyszłości - auto ma być napędzane dwoma silnikami elektrycznymi umieszczonymi centralnie, wspomaganymi przez turbiny. Jak sama nazwa wskazuje pojazd miałby upamiętniać 75-lecie koncernu, które przypadnie na okolice 2022 roku.

Ferrari F75 Mugello

Mazda Yuuga Coupe to dzieło Imrana Ali. Dzieło młodego designera skąpo sącząc inspiracje z nurtu zoom-zoom prezentuje wizję coupe przyszłości, którym marka mogłaby wbić się w luksusowe segmenty.

Mazda Yuuga Coupe

Chris Lewis próbując zmierzyć się z legendą przygotował McLarena F1R. Tak właśnie według autora mógłby wyglądać następca słynnego F1, który w rzeczywistości ma pojawić się około 2012 roku.

McLaren F1R

Matt Jones przygotował z kolei model o nazwie Nissan R-TX - śmiałą ewolucję GT-R'a która miałaby zaprowadzić Japończyków na coraz popularniejsze również w Polsce dni torowe.

Nissan R-TX

Citroen Naitre autorstwa Matthew Dewey'a to powiew syntetycznej świeżości - nowe paliwo, nowe materiały, nowe funkcjonalności, nowe sposoby przeniesienia napędu i futurystyczne zagospodarowanie przestrzeni w kształtach inspirowanych najwyraźniej pojazdami obcych z wszelkiej maści filmów s-f.

Citroen Naitre

Wśród innych koncepcji, powstałych w ramach specjalnego kursu desingu samochodowego, zaprezentowanych na wystawie znalazło się również coupe Lancii, jednokołowiec Audi i motocykl Lamborghini.

Skomentuj na forumUdostępnij