Aktualności
18.06.2008

Chevrolet Corvette ZR1 Coraz więcej faktów

Najszybsze Corvette wszech czasów jest coraz bliższe wejścia na rynek i im bliżej do tej wiekopomnej chwili tym producent ujawnia więcej danych na jego temat. Wiemy już, że ZR1 będzie miało prawie 650 KM mocy i że będzie się rozpędzać do 330 km/h. Teraz wiadomo też ile będzie kosztować i jak będzie sobie radzić z przyspieszeniami.

Turbodoładowane LS9 pracujące pod częściowo przezroczystą maską będzie pozwalało na rozpędzenie się do 60 mph (96,6 km/h) w zaledwie 3,4 sekundy. Prędkość 100 mph (161 km/h) ma pojawiać się na prędkościomierzu już po 7 sekundach a 1/4 mili (402 metry) ma znikać po 11,3 sekundach (prędkość na wylocie - 211 km/h). W praktyce powinno wyglądać to tak, że bardzo trudno będzie znaleźć coś, co bez trudu wyprzedzi najnowszą Vettę.

Chevrolet Corvette ZR1

Jeśli chodzi o cenę auta potwierdzono przypuszczenia, iż będzie kosztowało około 100 tysięcy dolarów. Dolny próg to dokładnie 103 300 "zielonych" (w przeliczeniu według dzisiejszego kursu to tylko 225 tysiący złotych), w których zawiera się dostarczenie auta prosto w ręce właściciela. Za dodatkowe 12 tysięcy dolarów dokupić będzie można chromowane obręcze kół oraz lepsze wykończenie i wyposażenie wnętrza.

Pierwszy w pełni sprawny egzemplarz ZR1 został sprzedany w połowie stycznia tego roku na aukcji Barrett-Jacksona za okrągłą sumę miliona dolarów. Zanim auto będzie dostępne dla każdego minie jeszcze trochę czasu, którego część poświęcić można na zapoznanie się z procesem produkcji najszybszego, najmocniejszego i najdroższego Chevroleta jaki dotychczas powstał:

General Motors zamierza przy pomocy ZR1 utrzeć nosa Nissanowi GT-R, który słynną pętlę Nordshleife przejechał w czasie zaledwie 7 minut i 29 sekund. Czas jaki wykręciło tam (a może dopiero wykręci?) Corvette pozostaje jednak póki co tajemnicą.

Skomentuj na forumUdostępnij