Aktualności
19.06.2008

Nowa Honda NSX Pretendent do tronu Zielonego Piekła

Północna pętla niemieckiego Nurburgringu zwana przez kierowców z racji przebiegania głównie przez zalesione tereny Zielonym Piekłem zyskała już status wyroczni. Producenci sportowych samochodów prześcigają się kto w danej kategorii wagowej wykręci najlepszy czas. Wszystkich ich zamierza pogodzić Honda z odrodzoną NSX.

Aktualnie najlepszy czas w klasie superaut na liczącym prawie 21 kilometrów Nordschleife wykręciło Pagani Zonda F Clubsport - 7 minut, 27 sekund i 82 setne sekundy. Po piętach depcze mu Nissan GT-R z czasem prawie równo 7:29 a na trzecim miejscu plasuje się najnowsze Porsche 911 GT2 - 7:32,44. Honda jednak mierzy w wyniki nieoficjalne - 7:25 prototypowego Nissana GT-R V-Spec oraz 7:24 jeszcze bardziej prototypowego Lexusa LF-A. A w kolejce jest jeszcze Corvette ZR1...

Nowe wcielenie NSX (nie wiadomo jeszcze, czy coupe będzie się nazywało tak samo jak poprzednik) przechodzi właśnie intensywne testy, między innymi na Nordschleife. Auto będzie napędzane 5,5-litrowym silnikiem V10 o mocy około 550 koni mechanicznych i momencie 420 Nm, które przekazywane będą na wszystkie koła. Samochód miałby pojawić się już za niespełna dwa lata.

EDIT: Prototypowy egzemplarz nowej NSX uzyskał na Nordschleife nieoficjalny czas 7 minut i 37 sekund (mierzony przez niezależnych obserwatorów i uzyskany podczas przejazdu z innymi autami na torze).

Skomentuj na forumUdostępnij