Aktualności
29.08.2009

BMW Vision EfficientDynamics Budowa emocji

BMW pod hasłem Efficient Dynamics ukrywa wszystkie swoje wysiłki dążące do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji szkodliwych spalin w produkowanych przez siebie autach przy jednoczesnym nie odbieraniu ani krzty z przyjemności z jazdy. Ich ucieleśnieniem w wymiarze najbliższej przyszłości będzie koncept, który zobaczymy na salonie we Frankfurcie.

BMW nie zdradza jeszcze szczegółów, a właściwie nie mówi nic, poza kilkoma hasłami typu "Nie budujemy samochodów, tworzymy emocje" i "Przyjemność wyznacza przyszłość", którym towarzyszy skąpe video, szkice oraz ujęcia detali sportowego pojazdu.

BMW Vision EfficientDynamics

Nieoficjalnie mówi się, iż projekt Vision EfficientDynamics będzie hybrydowym coupe 2+2. Napęd auta nie będzie jednak typowy (benzyna + silnik elektryczny): znajdziemy tu 3-cylindrowy silnik wysokoprężny połączony z dwoma silnikami elektrycznymi. Całość ma generować do 350 KM.

BMW Vision EfficientDynamics

Pojazd będzie mógł pracować zarówno w trybie hybrydowym, jak i tylko spalinowym bądź elektrycznym (energia będzie przechowywania w bateriach ładowanych ze zwykłego gniazdka, jak i w procesie hamowania). Auto ma spalać tyle, co Toyota Prius i być równie szybkie, co BMW M3. Więcej szczegółów już wkrótce!

Skomentuj na forumUdostępnij