Aktualności
19.09.2009

Geiger GTS Grand touring supreme

Przeszło dwa lata temu Rick Wagoner, były prezes General Motors, obwieścił, iż kolejne Corvette będzie "najmocniejszym, najszybszym i najlepiej trzymającym się samochodem sportowym w USA". Wkrótce potem narodziło się ZR1, które właśnie teraz po raz kolejny definiowane jest na nowo przez niemieckie Geiger Cars.

Monachijski tuner zmodyfikował poważnie nadwozie amerykańskiego coupe, nadając mu nutę płynącą prosto z gran turismo produkowanych w latach '60 i '70. Nowy przód i tył zdobią włókna węglowe i diody LED, a w profilu wyróżniają się nowe felgi w rozmiarze 19 cali z przodu i 20 z tyłu.

Geiger GTS

GTS, bo tak ochrzczono to, co powstało z ZR1, napędzane jest 6,2-litrowym V9 produkującym aż 710 KM mocy i prawie 920 Nm momentu obrotowego - to przeszło 60 KM i 100 Nm więcej, niż seryjnie. Auto rozpędza się do setki w 3,6 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 342 km/h.

Geiger GTS

Geiger GTS debiutuje na rozpoczętym w czwartek salonie samochodowym we Frankfurcie, który potrwa jeszcze do 27 września. Cena modelu nie jest jeszcze znana.

Skomentuj na forumUdostępnij