Aktualności

Rolls-Royce Hyperion Brytyjski tytan we włoskim garniturze

Wszystko wskazuje na to, że indywidualne nadwozia mające się ostatnio coraz lepiej na stałe już zachowają taką formę. Po niedawnej reaktywacji firmy nadwoziowej Carozzeria Touring Superleggera i jej dwóch propozycjach opartych o auta Maserati do akcji po raz kolejny wchodzi Pininfarina, która tym razem zabiera się za Rolls-Royce'a Phantom Drophead Coupe.

Projekt, który podobnie jak Ferrari P4/5 sprzed kilku lat powstaje na indywidualne zamówienie zostanie zaprezentowany już w sierpniu na konkursie elegancji w Pebble Beach. Na chwilę obecną znamy jedynie mglisty szkic profilu auta oraz jego nazwę - Hyperion (jeden z tytanów w greckiej mitologii, syn boga Nieba - Uranosa i bogini Ziemi - Gai).

Rolls-Royce Hyperion

Na tym tegoroczne niespodzianki od Pininfariny się nie kończą. Już w pierwszych dniach października na salonie samochodowym w Paryżu pokazany zostanie zupełnie nowy koncept o napędzie elektrycznym. Obok niego zadebiutuje także zaprojektowane przez to samo studio stylistyczne Ferrari California oraz Maserati Quattroporte po face-lifftingu. Poza nimi w Paryżu będzie można zobaczyć również koncept Sintesi, który miał swoją premierę przed trzema miesiącami na salonie w Genewie.

Skomentuj na forumUdostępnij