Aktualności

Bugatti Veyron Sang Noir Ile i dla kogo

Jakiś czas temu bez większego rozgłosu na bardzo wąskim rynku aut, których ceny nie schodzą poniżej siedmiocyfrowych liczb pojawił się Bugatti Veyron Sang Noir ("czarna krew") - trzecia już fabryczna edycja specjalna. Tajemnicą była wówczas dokładna geneza powstania auta oraz ilość egzemplarzy, jaka zostanie wyprodukowana.

Bugatti Veyron Sang Noir

Dziś już wiadomo: czarny charakter w rodzinie Veyrona zostanie wypuszczony w ilości 15 sztuk i powstał głównie z myślą o klientach z Ameryki Północnej, którzy nie mogli załapać się na pozbawionego lakieru Pur Sanga (Noir Sang wyróżnia się całkowicie czarnym nadwoziem oraz mandarynkowym wnętrzem). To właśnie im przypadną pierwsze miejsca w kolejce po Sang Noira.

Bugatti Veyron Sang Noir

Na chwilę obecną Bugatti sprzedało już 230 sztuk swojego przeszło 1000-konnego potwora (jedną z nich można spotkać w Polsce). Do wyczerpania produkcji pozostało więc tylko 70 sztuk. Nie jest jednak jasne, czy zawiera się w nich przygotowywana na przyszły rok wersja Targa (niepotwierdzone informacje mówią o tym, że auto zostanie wypuszczone w 90 egzemplarzach, które dołączą do 300 coupe) i czy producent nie upchnie wśród nich jeszcze jakiejś wersji specjalnej...

Skomentuj na forumUdostępnij