Aktualności

Lexus LF-A Zobaczymy go na Nurburgringu

Toyota od paru już lat po każdym większym salonie samochodowym wozi prototypy supersportowego coupe Lexusa o oznaczeniu LF-A. W ostatnim roku dołączył do niego także roadster, który mieliśmy okazję zobaczyć na marcowym salonie w Genewie (poniżej). Już wkrótce proceder ten zostanie zakończony - w 2009 roku samochód ma być gotowy do wejścia na rynek. Do tego jednak jeszcze długa droga, a na jej początku stoi... wyścigowy LF-A, którego zamaskowany egzemplarz przed paroma dniami zauważono na niemieckich drogach.

Lexus LF-A Roadster

Toyota, która w 1988 powołała do życia markę Lexus zajmuje w tej sprawie jasne stanowisko: już w maju LF-A wystartuje w 24-godzinnym wyścigu na niemieckim Nurburgringu. Start będzie miał na celu przede wszystkim przetestowanie zastosowanych rozwiązań technicznych oraz reklamę auta. Zajęcie dobrej pozycji byłoby jedynie "efektem ubocznym" i z pewnością wszyscy będą zadowoleni, jeśli w ogóle uda się dojechać do mety.

Maraton w Nurburgu rozgrywany jest na słynnej, północnej pętli toru od samego początku lat siedemdziesiątych. Co roku startuje w nim pokaźna grupa kierowców i zespołów, której sporą część stanowią amatorzy. W ubiegłych latach do wyścigu zgłaszało grubo ponad dwustu uczestników, przekraczając znacznie w 2007 roku dopuszczalną liczbę 220. W tym sezonie wyścig po raz 36 w historii odbędzie się w dniach 22-25 maja. Jego trasa będzie obejmowała łącznie długość 25,378 kilometrów, w tym część toru, na której odbywa się Grand Prix Formuły 1.

Skomentuj na forumUdostępnij