Aktualności
08.07.2008

Renault Alpine Legenda bliska wskrzeszenia

W ostatnich dniach czerwca studenci Państwowego Moskiewskiego Uniwersytetu Technicznego MAMI mieli okazję zaprezentować swoje prace dyplomowe. Wśród kilkunastu pokazanych modeli do najbardziej wyróżniających się należał projekt współczesnego Renault Alpine.

Renault Alpine

Auto przywodzące na myśl Audi R8 zaprojektowano jako hołd dla Alpine 110. Jego autorem jest Arseny Kostromin, który swoją pracę stworzył podczas nauki w ramach wymiany studentów w centrum stylistycznym Renault w Bukareszcie.

MAMI Design

Wśród pozostałych modeli znalazły się między innymi pojazdy ciężarowe, limuzyny inspirowane klasycznymi modelami oraz pojazdy bardziej futurystyczne. W tych ostatnich znalazło się między innymi coupe Volkswagena, współczesna interpretacja "srebrnych strzał" Mercedesa, terenowe coupe na bazie Porsche Cayenne, wizja Audi R8, sportowych modeli Renaulta, Alfy Romeo i Maserati oraz kosmiczny pojazd o nazwie Nostromo nawiązujący do filmu "Obcy" (poniżej).

Nostromo

Koncept Apliny stworzony przez rosyjskiego stylistę nie ma zbyt wiele wspólnego z samym Renault, ale wszystko wskazuje na to, że legendarne auto zostanie już wkrótce rzeczywiście wskrzeszone. Miałoby to nastąpić najszybciej w 2010 roku.

Skomentuj na forumUdostępnij