Aktualności
08.07.2008

Ultima GTR 720 Pogodzi walczących o Nordschleife?

Walka o koronę Nordschleife trwa w najlepsze. Niedawno zgarnęła ją Corvette ZR1, wyprzedzając Nissana GT-R i Pagani Zondę F ClubSport a w kolejce już czekają nowe Porsche 911 Turbo, Nissan GT-R V-Spec oraz Lexus LF-A. Wszystkie plany zamierza pokrzyżować im Ultima GTR.

Brytyjska maszynka od kilku lat z powodzeniem bijąca wszelkie rekordy w kategorii akceleracji i wytracania prędkości (w tym test 0-100-0 mph) zamierza zejść na północnej pętli Nurburgringu poniżej... 7 minut! Dla przypomnienia: obecny rekord Corvette ZR1 to 7 minut, 26 sekund i 40 setnych sekundy.

Ultima GTR 720

W ostatnich dniach załoga Ultimy wykupiła na Nordschleife dwie półgodzinne sesje. Niestety tuż po wjechaniu auta na tor oberwały się chmury i ostatecznie do próby pobicia rekordu nie doszło. W drodze powrotnej Richard Marlow, dyrektor Ultima Sports Ltd, rozpędził się na niemieckiej autostradzie do imponujących 354 km/h. Kiedy zostanie podjęta kolejna próba nie wiadomo.

Ultima GTR 720

Ultima GTR 720 napędzana jest silnikiem V8 Chevroleta o mocy 720 KM, który pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w zaledwie 2,6 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej aż 372 km/h. Dzięki wydłużeniu przełożenia piątego biegu prędkość maksymalna może wzrosnąć jeszcze bardziej.

Skomentuj na forumUdostępnij