Aktualności
27.04.2010

Heffner GT Twin Turbo Szybki jak błyskawica

Ostatnie tygodnie na amerykańskiej ziemi upłynęły pod znakiem wyścigu zbrojeń w sprintach na jedną milę. Maszyny Underground Racing, Heffner Performance i Performance Power Racing pobiły kolejne rekordy, przekraczając notorycznie 400 km/h. I to grubo.

Arenami wiekopomnych wyczynów były marcowe Texas Mile oraz odbyte w miniony weekend Miami One Mile. Z pierwszej imprezy zwycięsko wyszło podwójnie doładowane Gallardo Superleggera od Underground Racing, a w drugiej gwiazdami były dwa podwójnie doładowane Fordy GT od Heffnera (we współpracy z Hofman Motorsports) i PPR.

Underground Racing Lamborghini Gallardo Superleggera Twin Turbo

Gallardo Superleggera od UR wyszło zwycięsko z marcowego Texas Mile. Tuner przygotował do zawodów dwie sztuki Gallardo, eksperymentując początkowo z różnymi ustawieniami turbin i doładowania (moce grubo przeszło 1000 KM), co zaowocowało rozpędzeniem się do okolic 354 km/h. W wielkim finale najlepiej w kategorii prędkości maksymalnej wypadło Superleggera: 250,1 mph - 402,5 km/h!

Heffner Performance Ford GT Twin Turbo

Jeszcze bardziej imponujące wyniki uzyskano podczas zawodów na jedną milę w Miami. Tu rządził podwójnie doładowany Ford GT od Heffner Performance (w Texasie 249,7 mph - 401,9 km/h) o mocy przeszło 1900 KM, który na wylocie uzyskał oszałamiające 266,938 mph - 429,6 km/h (przy czołowym wietrze 29 km/h)! To nowy rekord świata.

Performance Power Racing Ford GT Twin Turbo

Podobnie ma się sprawa z podwójnie doładowanym Fordem GT od PPR, który w swoim czasie, jak podają twórcy, jako pierwszy w zawodach na 1 milę ze startu zatrzymanego przekroczył 250 mph (402,3 km/h). Występ w Teksasie budzi póki co wątpliwości: urządzenia pokładowe PPR miały wskazać blisko 267 mph, ale według systemów pomiarowych organizatorów było to "tylko" 255 mph - ponad 410 km/h.

Skomentuj na forumUdostępnij