Aktualności
09.07.2008

Veritas RS III Coś dla ekstremistów

Auto to przed dwoma miesiącami wywołało mają sensację. Bo kto decyduje się na produkcję pojazdu po ośmiu latach od momentu jego pierwszej prezentacji? Inżynierowie Veritasa wyszli jednak z założenia iż lepiej późno niż wcale i już wkrótce pierwsze egzemplarze ich awangardowego roadstera trafią do klientów.

RS III w zależności od konfiguracji wyposażony będzie w pięciolitrowe silniki BMW V8 lub V10 o mocy odpowiednio 480 lub 600 KM. Najpotężniejszy wariant będzie przysparzał o palpitacje serca dzięki akceleracji do setki w zaledwie 3,2 sekundy i prędkości maksymalnej prawie 350 km/h! Wszystko to bez żadnych elektronicznych pomocników (o kontroli trakcji czy ABS'ie można zapomnieć) - tylko człowiek i maszyna. Nie bez powodu Niemcy ostrzegają, że ich pojazd przeznaczony jest tylko "dla kierowców, którzy naprawdę potrafią prowadzić".

Veritas RS III

Cena pojazdu nie została jeszcze ujawniona, ale można się spodziewać iż będzie odpowiednio wysoka z racji takich komponentów jak karbonowo kevlarowe nadwozie, układ hamulcowy od TRW, 20-calowe felgi Brabhama, niezależne zawieszenie Öhlin, dyferencjał BMW oraz obszyte skórą kubełkowe fotele.

Skomentuj na forumUdostępnij