Aktualności
09.07.2008

Salica GT Wściekła mandarynka

Brytyjska Salica trudniąca się dotychczas w skalpowaniu modeli Noble jest coraz bliższa wypuszczeniu własnego auta. Właśnie dziś na wystawie w Bristolu pokazano prototyp pierwszego auta zakładu - roadstera GT.

Pojazd bazujący naturalnie na podzespołach Noble wyposażony będzie w twardy, zdejmowany dach a źródło jego napędu stanowi 3,5-litrowy silnik V6. Dostępne będą dwa warianty mocy: 400 oraz 500 koni mechanicznych (w drugim przypadku użyte zostaną dwie turbosprężarki. Masa samochodu bez płynów ustrojowych ma sięgać tylko 1025 kilogramów a silnik współpracować z 6-biegową przekładnią Graziano, pod której władaniem w najmocniejszej wersji będzie aż 760 Nm. Do wyboru będzie nadwozie z włókien węglowych bądź plastiku wzmacnianego włókany szklanymi.

Salica GT

Wszystko powyższe definiuje jeden z najlepiej przyspieszających samochodów świata w kategorii silników V6. Sprint to 60 mph (96,6 km/h) ma pochłaniać Salice GT zaledwie 3,2 sekundy a po 7,8 sekundach na prędkościomierzu powinno pojawić się 100 mph (161 km/h)! Prędkość maksymalna to około 190 mph (ponad 305 km/h).

Salica GT

Pojazd nie będzie wyposażony w żadne elektroniczne wspomagacze (jedynie w opcji pojawi się kontrola trakcji i ABS). W przygotowaniu jest jeszcze 550-konna wersja wyścigowa GTR, która miałaby startować w zawodach pod patronatem FIA.

Prototypowy egzemplarz ukończony w czerwcu tego roku będzie można oglądać w Bristolu w siedzibie dealera Williams Automobiles do niedzieli włącznie.

Skomentuj na forumUdostępnij