Aktualności
13.07.2008

Hamann Motorsport Nowy pakiet dla BMW serii 6

Specjaliści Hamanna odrobili właśnie zaległą pracę domową i zaprezentowali pełen pakiet modyfikacji dla aktualnych modeli BMW z serii 6, które pojawiły się na rynku jeszcze w 2003 roku, ale przed rokiem przeszły porządny face-liffting. Zmiany obejmują zarówno nadwozie i felgi jak i to, czego nie widać - silnik, zawieszenie, układ hamulcowy i wydechowy.

Jeśli chodzi o zmiany wyglądu otrzymujemy do wyboru dwa body kity, które obejmują przede wszystkim ospoilerowanie, zderzaki i progi zaprojektowane pod kątem jak najlepszej dystrybucji powietrza owiewającego pędzący samochód. Pierwszy zestaw to standardowa paczka "dla każdego", drugi to "edition race" mający upodabniać coupe BMW do ścigaczy startujących w niemieckiej serii GT. Do tego dochodzą jeszcze nowe felgi w rozmiarze 20 lub 21 cali i kilku wzorach.

Hamann - BMW serii 6

Zmiany techniczne obejmują wyczynowy układ hamulcowy, niemniej wyczynowy układ wydechowy, zrewidowane, obniżone zawieszenie z nastawnymi amortyzatorami oraz podniesienie mocy silnika o 21 koni mechanicznych (zarówno w benzynowych 630i oraz 650i jak i w wysokoprężnym 635d). W modelu 650i prędkość maksymalna z ograniczenia do 250 km/h zostaje przeniesiona na 270 km/h.

Hamann - BMW serii 6

Styliści Hamanna weszli także do środka auta. Znajdziemy tam nową, trójramienną kierownicę, czarny zegar prędkościomierza wyskalowany do 300 km/h oraz aluminiowe pedały, podłokietniki i uchwyt dźwigni hamulca ręcznego.

Skomentuj na forumUdostępnij