Aktualności

Subaru Impreza WRX Mocarne edycje specjalne

Subaru dostrzegając fakt, iż nie każdemu może wystarczyć 300 KM w Imprezie WRX STI i 230 w WRX przygotowało aż trzy jeszcze mocniejsze warianty. Wszystkie one debiutują na rozpoczętym właśnie British International Motor Show w Londynie.

Dla marudzących na Imprezę WRX przygotowano model WRX-S, którego 2,5-litrowy boxer przybrał na sile o 25 KM, osiągając poziom 255 mechanicznych rumaków. Moment podskoczył z 320 do 390 Nm. Sprint do setki spadł z 6,1 do 5,5 sekund zbliżając pojazd do WRX STI, która jednak ucieka teraz jeszcze dalej...

Subaru Impreza WRX STI

Pierwsza edycja specjalna najmocniejszej Imprezy to STI 330S. Jak sama nazwa wskazuje otrzymujemy w niej 330 KM (zamiast 300). Plus 470 Nm zamiast 407. Dzięki temu przyspieszenie do setki spada do zaledwie 4,4 sekund! Przybyło także nieco wyposażenia: sportowe fotele Recaro powleczone skórą, nawigacja satelitarna, magiczny przycisk „Start” odpalający silnik, 18-calowe felgi oraz nowe końcówki wydechu o średnicy 90 milimetrów.

Subaru Impreza WRX STI

Na sam koniec najlepsze - Impreza STI 380S! Komentarz chyba zbędny. Subaru na chwilę obecną traktuje ten wariant jako koncept, nie podając nawet przypuszczalnych osiągów. Dodaje jednak, że jeśli znajdą się chętni samochód trafi do produkcji.

Nie wiadomo jeszcze czy edycje specjalne będą przeznaczone tylko na rynek Wielkiej Brytanii czy też trafią na resztę kontynentu.

Skomentuj na forumUdostępnij