Aktualności

BMW na rok 2015 Wizje z Istituto Europeo di Design

Studenci turyńskiego Europejskiego Instytutu Wzornictwa (Istituto Europeo di Design) pod okiem osób odpowiedzialnych za wygląd seryjnie produkowanych modeli BMW przygotowali wizje bawarskim modeli, które miałyby w 2015 roku całkowicie zreinterpretować pojęcie samochodu i transportu.

W przedsięwzięciu brało udział 35 studentów trzeciego roku Szkoły Wzornictwa Transportowego wchodzącej w skład IED, których podzielono na 18 zespołów. Pilnowali ich Fulvio Fantolino oraz trójka ekspertów BMW: Thomas Plath, Anders Warming oraz sam Chris Bangle. Wynikiem prac było 12 modeli, z których 8 wykonano w skali 1:4 a pozostałe skończyły tylko jako komputerowe rendery.

BMW ZX-6

Wśród wyróżnionych projektów znalazły się takie modele jak zbudowany z rozkładanych paneli Africa (dzieło Raphaela Laurenta and Mihai'a Panaîtescu) czy Snug (David Raffai, Kevin Schlaepfer, Andrea Torchia i Alberto Usa), który miałby pozwolić się wyróżnić wśród chaotycznego tłumu metropolii przyszłości.

BMW ZX-6

Nie zabrakło oczywiście także sportowych akcentów, z którym największym jest kosmiczny ZX-6 (widoczny powyżej), za którym stoją Jai Ho Yoo i Lukas Vanek. Inną wizją sportowego zacięcia przyszłości jest model Vela (poniżej), za który odpowiadają Andrea Corona, Alex Mastinu oraz Yim Sumi.

BMW Vela

Wszystkie osiem modeli w skali można zobaczyć na terenie IED w Turynie (ulica Via S. Quintino 39, otwarte w godzinach 9-13 i 14-18). Auta pozostaną tam do końca września.

Skomentuj na forumUdostępnij