Aktualności
29.07.2008

AC Schnitzer X6 Jeszcze bardziej sportowo

Po jedynie nieśmiałych zapowiedziach pakietów modyfikacji dla BMW X6 od Hamanna, Hartge oraz Lummy mamy w końcu coś konkretnego. Tym razem z bawarskim autem otwierającym segment SUV'ów coupe zmierzyli się ludzie z zakładu AC Schnitzera.

Tuner z Aachen podszedł do X6 kompleksowo: mamy zewnętrzny pakiet aerodynamiczny, ac-schnitzerowe odciski we wnętrzu (3-ramienna kierownica, dywaniki), są też podrasowane jednostki napędowe.

AC Schnitzer X6

Zestaw nadwoziowy to nowy przedni zderzak z powiększonymi wlotami powietrza i przemieszczonymi światłami przeciwmgielnymi, nowy zderzak z tyłu zwieńczony potężnym dyfuzorem i nowymi końcówkami wydechu oraz wielkie, 22-calowe, wieloczęściowe felgi pokryte tak, jak cała reszta czarnym lakierem.

AC Schnitzer X6

Pod maską znajdziemy silniki wysokoprężne z wersji 30dX oraz 35dX, które seryjnie rozwijają odpowiednio 235 i 286 KM. Specjaliści AC Schnitzera grzebnęli przy ich elektronicznych jednostkach sterujących, ale póki co nie chwalą się niestety wynikami. Podobnie nic nie wiadomo na temat pozostałych wersji silnikowych.

AC Schnitzer X6

Wiadomo za to, że X6 otrzymał również nowe elementy zawieszenia (sprężyny), które opracowywano nie gdzie indziej jak tylko na Nordschleife. Te teoretycznie niewielkie zmiany mają zamienić niemały pojazd w prawdziwe zwierzę torowe.

Wyścig pod tytułem "Tuning X6" można oficjalnie uznać za rozpoczęty. Pozostaje tylko poczekać jeszcze na ceny pakietu, które już wkrótce AC Schnitzer obiecuje opublikować.

Skomentuj na forumUdostępnij