Aktualności
13.08.2008

Arden AJ 21 W oczekiwaniu na XF-R

Jeśli ciągle czekający na swoją premierę Jaguar XF-R jest czymś, co musisz mieć "od zaraz" i masz już dość zwlekania Brytyjczyków możesz sobie zaaplikować podobną moc w nieco innej formie: zakupując zwykłego XF i oddając go w ręce niemieckiego Ardena. Tuner zaprezentował właśnie paletę modyfikacji najnowszego Jaga zarówno w kwestii nadwozia jak i wszystkich jednostek napędowych.

Firma trudniąca się przerabianiem Jaguarów już od ćwierć wieku montuje w XF zupełnie nowy przód z firmowym grillem, przemodelowanym zderzakiem, wlotami powietrza oraz dwoma rzędami diod LED. Z tyłu pojawia się nowy spoiler na klapie bagażnika oraz dyfuzor a boczne progi i przednie nadkola zwieńczane są nowymi wlotami powietrza chłodzącymi hamulce.

Arden AJ 21

Dla XF z podstawowym, wysokoprężnym silnikiem V6 o pojemności 2,7 litrów i mocy 207 KM przygotowano pakiet podnoszący poprzeczkę o 43 KM i 80 Nm. Każdy posiadacz 4,5-litrowego V8 pod maską może liczyć na przyrost mocy na poziomie 80 KM.

Arden AJ 21

Na szczycie oferty zasiada V8 z firmową sprężarką generujące około 550 KM. To więcej niż przewidywana moc XF-R! W tak potężnym pakiecie nie zabrakło również nowych, 21-calowych felg oraz odpowiednio przestrojonego zawieszenia. Ceny poszczególnych modyfikacji nie są jeszcze znane.

Skomentuj na forumUdostępnij