Aktualności
14.08.2008

Ferrari FXX Evoluzione Tylko trzech chętnych

Na wykorzystanie w swoich Ferrari FXX wszelkich doświadczeń zdobytych podczas półtorarocznego programu badawczo rozwojowego zdecydowały się tylko trzy z 29 osób (Schumi zdaje się nie miał wyboru i to jego FXX jako pierwsze przeobraziło się w FXX Evoluzione). Wszystkie z nich trafiły już do swoich właścicieli.

Ceremonia wręczenia samochodów miała miejsce w pobliżu zakładów koncernu we Fiorano. Jeden egzemplarz pozostał w Europie a dwa pozostałe w ostatnich dniach przyleciały do Hong Kongu. Każdy z nich jest warty około 2,8 milionów dolarów USA (według dzisiejszego kursu 6,14 miliona złotych).

Ferrari FXX Evoluzione

FXX Evoluzione przeznaczone tylko i wyłącznie na tor napędzane jest 6,2-litrowym silnikiem V12 o mocy około 870 koni mechanicznych. Auta w dalszym ciągu będą uczestniczyć w programie rozwojowym, którego efekty zapewne już wkrótce poznamy w następcy modeli F40, F50 i Enzo.

EDIT: W rzeczywistości do konfiguracji Evoluzione podniesiono większość egzemplarzy FXX, a trójka, o której mowa to auto nowe fabrycznie.

Skomentuj na forumUdostępnij