Aktualności
08.06.2012

McLaren MP4-12C Duma i uprzedzenie

MP4-12C wytrzymał bez znaczących poprawek i udoskonaleń niecałe półtora roku od rozpoczęcia produkcji. Pierwszy, drogowy McLaren od czasów słynnego F1 przechodzi właśnie kurację odmładzającą. Część nowości wprowadzono na życzenie klientów, część z własnej inicjatywy. Te najważniejsze sprawią, że coupe będzie jeszcze szybsze!

Na zewnątrz zmieniono... tylko logo marki. W środku pojawiła się nowa klimatyzacja z cichym trybem działania, regulowany system Intake Sound Generator, odpowiadający za dźwięk silnika docierający do kabiny, fotele z pamięcią ostatniej pozycji i nagłośnienie firmy Meridian. Czujnik dotykowy otwierający drzwi wymieniono na przycisk. Nowością są również lampy automatycznie reagujące na opady deszczu.

McLaren MP4-12C

Gwoździem programu jest przeprogramowanie elektronicznej jednostki sterującej pracą podwójnie doładowanego V8. Bez uszczerbku na emisji dwutlenku węgla i zużyciu paliwa wyciśnięto dodatkowe 25 KM. Płynniej i szybciej ma także działać skrzynia biegów. Udoskonalony MP4-12C rozpędzi się do 100 km/h w czasie 3,1 sekund, 200 km/h osiągnie po 8,8 sekundach (0,1 s szybciej), a 300 km/h przekroczy już po 26,5 sekundach (1 sekundę szybciej). Prędkość maksymalna wzrosła z 300 do 333 km/h.

McLaren MP4-12C

Poprawiony, 625-konny MP4-12C pojawi się w 38 salonach sprzedaży McLarena w 22 krajach na całym świecie w październiku. Wszystkim, którzy nabyli samochód już wcześniej całkowicie za darmo oferowane będzie podniesienie mocy silnika, modyfikacja skrzyni biegów, nowy Intake Sound Generator, reagujące na deszcz reflektory, fotele z pamięcią ostatniej pozycji i sprzęt grający Meridian. Chętnych na pewno nie zabraknie.

Skomentuj na forumUdostępnij