Aktualności
31.07.2012

Alpha One Taki jeden

Niemiecki zakład Alpha-N Performance, powstały na gruzach wskrzeszonego kilka lat temu w niejasnych okolicznościach Brabham Racing w ciele tunera aut BMW, przygotowuje supercoupe, o którym będzie mógł mówić bez żadnych kompleksów. Auto o kryptonimie One zostanie oparte o mechanizmy Porsche Caymana.

Tuner, który zajmuje się także samochodami Audi i Porsche, na temat swojego śmiałego projektu nie zdradza na razie zbyt wiele. Gołym okiem widać, że na zewnątrz z Caymana pozostaną tylko drzwi i przednia szyba, a tył znacznie się wydłuży. W zależności od konfiguracji coupe ma ważyć od 1080 do 1280 kilogramów i dysponować mocą od skromnych 300 aż do 800 koni mechanicznych.

Alpha One

Alpha-N Performance szuka w tej chwili inwestorów, którzy byliby zainteresowani budową i kupnem pierwszych egzemplarzy modelu One. Resztę swoich sił firma pożytkuje na o wiele mniej zaawansowane przeróbki między innymi BMW serii 3 poprzedniej generacji z M3 włącznie, Audi R8 oraz przygotowanie pakietów silnikowych dla aut dziesiątek marek z całego świata.

Skomentuj na forumUdostępnij