Aktualności
31.08.2012

Zeus Twelve Gold Rush Tworzywo sztuczne

Szwedzkie studio Gray Design, znane przede wszystkim z konceptów wirutalnych, uruchamia oddział zajmujący się projektowaniem aut, które mają być budowane w rzeczywistości. Nowy twór nosi nazwę Zeus Twelwe i startuje z projektami aż trzech sportowych modeli. Pierwszy w kolejce do budowy jest Gold Rush.

Zeus Twelve powodzenie swojej misji opiera o kontakty wyrobione przez Gray Design, które obejmują między innymi zakłady Porsche, Armani Casa, NED Ship Group, Lotus Cars oraz Mansory. Zdobiony pozłacanymi i chromowanymi delatami Gold Rush ma powstać dzięki współpracy z Lotusem i Mansory, które to marki połączyły już swoje siły przy okazji prac nad indywidualnie wykończonymi modelami Lotusa.

Zeus Twelve Gold Rush

Gold Rush z unoszonymi do góry drzwiami i pozłacanymi rurami wydechowymi widocznymi przez otwory w masce ma korzystać z silnika V12 o pojemności 5,95 litrów i mocy 517 koni mechanicznych, który wskazuje jednoznaczanie na Aston Martina. Auto ma rozpędzać się do 302 kilometrów na godzinę i powstać maksymalnie w dwunastu egzemplarzach.

Zeus Twelve Magnate

Druga propozycja Zeus Twelwe to sportowa, 4-drzwiowa limuzyna z opcją opancerzenia i drugiej pary drzwi otwieranej pod wiatr. Auto miałoby być napędzane 6,75-litrowym silnikiem V8 o mocy 513 koni mechanicznych, który wskazuje dość jednoznacznie na Bentley'a Mulsanne. Model Magnate miałby rozpędzać się do 296 kilometrów na godzinę.

Zeus Twelve Sigma

Trzeci i ostatni projekt nowej marki to supercoupe w miniaturce pod tytułem Sigma, które nakreślono z myślą o weekendowych wizytach na torach wyścigowych. Auto miałoby korzystać z 2-litrowego silnika Caterhama o mocy 340 koni mechanicznych i rozpędzać się do 290 kilometrów na godzinę. Czy któryś z modeli Zeus Twelwe powstanie w rzeczywistości? Czas pokaże...

Skomentuj na forumUdostępnij