Aktualności
12.09.2012

Peugeot RCZ Wiecznie w ruchu

Małe coupe RCZ po dwóch i pół latach sprzedaży przestało się sobie podobać w lustrze. Zerknęło zazdrośnie na ostatnie koncepty Peugeota i rzekło, że chce być do nich podobne. Po operacji plastycznej wygląda dużo lepiej... albo gorzej. Kwestia gustu. RCZ przeszło w każdym razie pierwszy facelift.

Operacja wygładzania zmarszczek RCZ była dość obszerna. W samochodzie zmienił się cały przód od zderzaka, poprzez wloty powietrza, przednie światła, aż po maskę silnika i nadkola włącznie. Z tyłu nie trzeba było nic zmieniać i zostało po staremu. W środku pojawiły się nowe detale konsoli środkowej i paneli drzwi, a auto postawiono na nowych obręczach (teraz 10 wzorów, w tym 2 nowe).

Peugeot RCZ

Przy okazji odmłodzenia coupe Peugeot poszerzył możliwości doboru indywidualnych kolorów nadwozia i wnętrza, użytych w kabinie materiałów oraz wyposażenia (między innymi Sport Pack z mniejszą kierownicą i krótszym drążkiem zmiany biegów). Nowością jest też m.in. sprzęt grający i poprawiona praca zawieszenia. Wybór układu napędowego sprowadza się do czterech wariantów i trzech jednostek napędowych, w tym jednej wysokoprężnej.

Peugeot RCZ

Bazowy RCZ daje do wyboru 6-stopniową, ręczną lub automatyczną skrzynię biegów, która połączona będzie z 1,6-litrową jednostką THP o mocy 156 KM i momencie obrotowym 240 Nm. Drugi w kolejne jest 2-litrowy silnik HDi FAP, który produkuje 163 KM i 340 Nm i współpracuje z ręczną przekładnią. RCZ pracujący na oleju napędowym rozwija 100 km/h w 8,2 sekundy i rozpędza się do 220 km/h przy średnim spalaniu 5,3 litrów na 100 kilometrów.

Peugeot RCZ

Topowy wariant RCZ to model napędzany 1,6-litrową, doładowaną jednostką THP, która rozwija okrągłe 200 koni mechanicznych i 275 niutonometrów. Silnik dostępny tylko z ręczną skrzynią biegów pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w czasie 7,5 sekund i rozwinięcie prędkości maksymalnej 240 km/h. Średnie spalanie auta w takiej konfiguracji wynosi 6,7 l/100 km.

Peugeot RCZ

Peugeot RCZ po kuracji odmładzającej wjedzie do salonów sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku. Przed szeroką publicznością auto zadebiutuje już pod koniec tego tygodnia na salonie samochodowym w Paryżu. W stolicy Francji pojawi się również 260-konny koncept pod tytułem RCZ R, który będzie zwiastował model seryjny, mający wejść na rynek pod koniec 2013 roku.

Skomentuj na forumUdostępnij