Aktualności
18.09.2012

Volvo V40 R-Design Błękitny rebeliant

Volvo w dalszym ciągu nie wie co dokładnie zrobić z szalonymi modelami spod znaku Polestara, ale wnioski z ważenia wszelkich za i przeciw wykorzystuje na doskonalenie fabrycznych pakietów R-Design. Oto kolejny model przyprawiony właśnie w ten sposób: najnowsze wcielenie V40 podane na bardzo gorąco.

W pierwszym, pokazowym egzemplarzu V40 R-Design oblano nie dającym od siebie oderwać wzroku lakierem Rebel Blue. Auto wyposażono w nowy grill, przeprojektowany przedni zderzak, dyfuzor z tyłu, nowe końcówki wydechu, 5-ramienne felgi w rozmiarze 17 lub 18 cali, specjalną tapicerkę, ekran TFT, sportową kierownicę i aluminiowe pedały.

Volvo V40 R-Design

Dla chętnych czekają także pełne, skórzane tapicerki, aktywne xenony, czujnik deszczu, system uruchamiania auta bez kluczyka i sześć innych kolorów karoserii. We współpracy z kierowcą zespołu Volvo Polestar Black R opracowano także nowe zawieszenie: prześwit auta zmniejszono o 10 milimetrów, wzmocniono mocowania sprężyn i amortyzatorów, usztywniono kolumny MacPhersona z przodu i utwardzono tył.

Volvo V40 R-Design

Dla modelu V40 R-Design przewidziano te same jednostki napędowe, które oferowane są dla zwykłego V40. Najmocniejszy w ofercie jest 2,5-litrowy silnik benzynowy T5 z turbodoładowaniem, który rozwija 254 KM i 380 Nm. Tak uzbrojona maszyna na rozpędzenie się do prędkości stu kilometrów na godzinę potrzebuje 6,5 sekundy.

Skomentuj na forumUdostępnij