Aktualności
21.09.2012

DMC Aventador LP900-4 Bardzo szybki

Niemieckie DMC Exotic Car Tuning, które miało już kilka pomysłów na Aventadora, po miesiącach wytężonej pracy pokazało pierwszy, ukończony egzemplarz. Lamborghini w warsztacie tunera przeszło metamorfozę zarówno na zewnątrz, jak i pod karoserią. Zapomnijcie o seryjnym LP700-4, oto LP900-4!

Karbonowy pakiet nadwoziowy zaprojektowany przez DMC dla Aventadora to zapowiadany jeszcze w lutym zestaw pod tytułem Molto Veloce. Nowe elementy mają za zadanie przede wszystkim zwiększyć docisk na obu osiach i poprawić przepływ powietrza przez i wokół auta. Obowiązkowo wymieniono także felgi, których komplet kosztuje od 10 tysięcy euro w górę.

DMC Aventador LP900-4

Druga część nowego wizerunku włoskiego byka to zestaw podnoszący znacząco moc napędzającego wszystkie cztery koła silnika. DMC szarpnęło się na własny układ doprowadzania powietrza i paliwa, przeprogramowane ECU, nowe okablowanie oraz tytanowy układ wydechowy, który waży zaledwie 3,45 kilogramów, czyli aż 31,5 kilogramów mniej od seryjnego!

DMC Aventador LP900-4

Moc wolnossącej jednostki V12 po zakończeniu wszystkich operacji miałaby sięgać aż 900 koni mechanicznych, czyli o 200 KM więcej, niż seryjnie. Na temat osiągów DMC niestety milczy. Pełen zestaw modyfikacji dla Aventadora, kosztujący od 125 tysięcy euro w górę, lub tylko poszczególne elementy składowe, można już zamawiać w sieci tunera na całym świecie.

Skomentuj na forumUdostępnij