Aktualności
19.08.2008

Następca McLarena F1 Czy to jego podobizna?

Małżeństwo niemieckiego Mercedesa i angielskiego McLarena pod tytułem SLR właściwie dobiegło już końca. Obie firmy prowadzą od dawna samodzielne prace nad kolejnymi generacjami superaut, które pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą. Tymczasem bezkresne czeluście internetu wypluły na powierzchnię rendery, które mogą zapowiadać następcę legendarnego McLarena F1.

McLaren F12?

Mogą, ale wcale nie muszą. Proporcje supercoupe widocznego na komputerowej wizji w pełni odpowiadałyby oczekiwaniom, ale czy właśnie tak będzie w rzeczywistości wyglądał projekt, który póki co ukrywa się pod nazwą kodową P12/F12? Nie wiadomo...

McLaren F12?

Wiadomo jedynie, że następca F1 będzie napędzany silnikiem pochodzącym z modelu SLR, którego produkcja kończy się w tym roku. Jego V8 miałoby zostać powiększone do V10 i rozwijać około 600 KM. Przewidywany czas wejścia na rynek: lato 2011.

McLaren F12?

McLaren pracuje również nad drugim, mniejszym modelem (nazwa kodowa P11/F11), który będzie konkurował z autami pokroju Ferrari 430 czy Lamborghini Gallardo. Projekt ten ma urzeczywistnić się jeszcze przed następcą F1, być może nawet jeszcze w przyszłym roku.

Skomentuj na forumUdostępnij