Aktualności
28.09.2012

Bentley Continental GT3 Marsz na tor

Bentley po przeszło dziewięciu latach od swojej szóstej i jak na razie ostatniej wygranej w 24-godzinnym wyścigu Le Mans wraca na tor! Na razie nie ma mowy o bezpośrednim spadkobiercy prototypu Speed 8, ale o wyścigowej ewolucji Continentala GT jak najbardziej. Anglicy celują na początek w grupę GT3.

Wyścigowy Continental GT3 bazuje na osobowym GT Speed, który oferowany jest z 6-litrowym W12 o mocy 625 koni mechanicznych, co pozwala na rozpędzenie się do 330 km/h. Końcowa specyfikacja modelu wyścigowego, nad którym prace prowadzone są w centrum marki w Crewe, wyklaruje się w ciągu najbliższych miesięcy. Nad pracami nad samochodem czuwa Brian Gush, który dowodził także projektem Speed 8.

Bentley Continental GT3

Continental GT3 przygotowywany jest przy bliskiej współpracy z FIA, która ma zagwarantować wykorzystanie pełnych możliwości auta i przygotowanie go między innymi do 24-godzinnych wyścigów. Największą nowością w stosunku modelu drogowego, oprócz pakietu poprawiającego aerodynamikę i kuracji odchudzającej, będzie napęd przekazywany nie na wszystkie cztery koła, ale tylko na tył.

Bentley Continental GT3

Brytyjska maszyna pojawi się w akcji już w przyszłym roku, ale początkowo jedynie w starach o charakterze prób i testów, po których będzie dostępna dla prywatnych zespołów i kierowców. Pierwsze poważne wyścigi mają być zaliczone jeszcze przed końcem sezonu 2013. Obecnie samochód można oglądać na żywo na salonie samochodowym w Paryżu, który będzie otwarty do czternastego października.

Skomentuj na forumUdostępnij