Aktualności
10.10.2012

Sbarro Eight Dzielenie przez osiem

Normą jest, że studenci ze szkoły Franco Sbarro co roku okupują wraz ze swoimi projektami salon samochodowy w Genewie. W tym roku to dla nich stanowczo za mało - przybyli także na trwającą do 14 października wystawę w Paryżu, na którą przywieźli powstałego w ekspresowym tempie hot roda Eight.

Jazwa prototypowego pojazdu wskazuje między innymi na okres jego powstania. Samochód zbudowano w zaledwie osiem tygodni, skupiając się wokół włoskiego V8 i wypełniając kabinę najnowszymi zdobyczami elektroniki z dwoma tabletami zamiast typowej deski rozdzielczej i łączami bezprzewodowymi na czele. Auto zbudowano w dużej mierze z włókien węglowych i osadzono na przestrzennej, rurowej ramie.

Sbarro Eight

Do napędu Sbarro Eight wykorzystano silnik V8 z Maserati, który wylądował przed kierowcą i pasażerem i połączony został z automatyczną skrzynią biegów. Jednostka wydziela około 360 koni mechanicznych, które wędrują na tylne koła. Za projekt i budowę samochodu odpowiadało w sumie dziewiętnastu uczniów z l'Ecole Espera Sbarro Montbeliard.

Skomentuj na forumUdostępnij