Aktualności
24.10.2012

Dodge Charger Juiced Rozpierany energią

Na stoisku Chryslera podczas tegorocznych targów SEMA pojawią się aż dwadzieścia cztery samochody marek Chrysler, Jeep, Dodge, Ram, SRT oraz Fiat, wraz z którymi pokazane będzie ponad 500 części i akcesoriów z katalogu Mopar. Jednym z najciekawszych eksponatów będzie z pewnością Charger Juiced.

Juiced to wizja hot roda dla rozpieranej energią rodziny, który miażdży mocą przy jednoczesnym wpisywaniu się w najnowsze normy emisji spalin. Auto wyróżnia między innymi pakiet nadwoziowy, obniżone zawieszenie, 20-calowe felgi ze stopów lekkich, fotele obszyte skórą firmy Katzkin, detale wnętrza i nadwozia, nowy układ wydechowy oraz... nowy silnik!

Dodge Charger Juiced

Co pod maską? O 477-konnym V8 z Chargera SRT8 możemy od razu zapomnieć. Zamiast niego znajdziemy V10 przeszczepione prosto z najnowszego Vipera, który na targach SEMA pojawi się w spersonalizowanej wersji w kolorze żółtym z elementami z włókien węglowych. W wyniku ten "drobnej" operacji Charger Juiced dysponuje mocą aż 659 koni mechanicznych.

SRT Viper

Oprócz specjalnego Chargera na targach SEMA zobaczymy także Jeepa Wranglera w blisko 380-konnym wydaniu Sand Trooper, limuzynę 300 w stylowym wydaniu "Luxury", plażowego Fiata 500 Beach Cruiser od firmy West Coast, kompaktowego Dodge'a Darta Carbon Fire obsypanego elementami z katalogu Mopar oraz stojącego na 22-calowych felgach Urban Rama, który zasilono jednostką 392 Hemi.

Skomentuj na forumUdostępnij