Aktualności
21.08.2008

Datsun Fairlady Z Gdyby GT-R mógł mieć dzieci

Nissan już od dawna pracuje nad kolejnym małym coupe z serii "Z", które będzie kontynuować legendę produkowanego od 1969 modelu i zastąpi obecną generację 350Z (w Japonii znaną jako Fairlady Z). Projekt ten pozostaje póki co tajemnicą, ale obiecujących interpretacji kultowego auta w wykonaniu niezależnych stylistów nie brakuje. Jedną z ostatnich jest dzieło Jacka Kołodziejczyka z Iacoski Design.

Polak czerpał inspirację z pierwszej generacji słynnego coupe Nissana (które równie często występowało również jako Datsun) - 240Z / Fairlady Z (oznaczenie kodowe S30). Sam pomysł na auto narodził się jeszcze przed rokiem i nie sposób nie dostrzec w nim również wpływów najnowszego GT-R.

Datsun Fairlady Z

Rzeczywisty następca Nissana 350Z miałby być napędzany nowym, 3,7-litrowym silnikiem i nosić oznaczenie 370Z, co otwierałoby pod nim niewielką szczelinę na nieco mniejszy model, którego powstanie nie jest wcale takie nieprawdopodobne. Czy zobaczenie czegoś podobnego do projektu Polaka w tym segmencie nie byłoby interesujące?

Skomentuj na forumUdostępnij