Aktualności
06.12.2012

BMW 4 Series Coupe Aura fascynacji

To już oficjalne: BMW serii 3 w nadwoziu z tylko jedną parą drzwi będzie od teraz serią 4 nazywane. To nie tylko sygnał otwierający nowy rozdział w historii modelu, ale również ukłon w stronę dużych coupe o nieparzystych numerach, czyli serii 6 oraz serii 8, której produkcję zakończono w 1999 roku.

Pierwsza, ręcznie zbudowana sztuka nowej serii 4 to egzemplarz koncepcyjny, dopieszczony przez specjalistów oddziału BMW Individual, którzy skupili się na detalach wyjątkowo wykończonego wnętrza. Szczególną uwagę zwraca skórzana tapicerka i ręcznie plecione elementy ze skóry, biegnące wzdłuż foteli i dywaników, a także wypełniające miejsce przewidziane na kubki. Wrażenia dopełniają panele z drewna kasztanowca.

BMW 4 Series Coupe

Coupe serii 4 to także nowe proporcje, sprzyjające wrażeniu dynamiki. W stosunku do obecnego coupe serii 3 auto jest dłuższe o 12 milimetrów, o 44 milimetry szersze i o 16 milimetrów niższe. Rozstaw osi zwiększył się o 50 milimetrów, rozstaw kół z przodu urósł o 45 milimetrów, a rozstaw kół z tyłu został powiększony aż o 80 milimetrów.

BMW 4 Series Coupe

To, co BMW nazywa dziś konceptem jest w rzeczywistości produktem bardzo bliskim wersji seryjnej, w której zmienią się zapewne tylko detale, jak kształty klamek, lusterek czy okolic wlotów powietrza. W salonach sprzedaży auto ma pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku, najprawdopodobniej jako benzynowe 418i, 420i, 428i i 435i oraz wysokoprężne 420d, 425d, 430d i 435d. Na szczycie serii stanie oczywiście M4.

Skomentuj na forumUdostępnij