Aktualności
29.01.2013

Lamborghini Gallardo GT3 FL2 Flota Squadra Corse

Od przeszło dekady dzięki wysiłkom Reiter Engineering możemy podziwiać wyczyny wyścigowych i rajdowych Lamborghini. W tym roku Włosi przestają biernie przyglądać się tym atrakcjom i sami wkraczają do akcji. Zupełnie nowy ścigacz klasy GT3 powstaje przy pełnym wsparciu fabryki z Sant'Agata Bolognese.

Niemieckie Reiter Engineering nadal odgrywa ogromną rolę w przygotowaniu samochodu, ale po raz pierwszy współpracuje z fabrycznym oddziałem Lamborghini Squadra Corse, który zajmuje się pucharem Lamborghini Blancpain Super Trofeo, samochodami serii GT3 i programem jazd testowych dla kilentów marki. Zupełnie nowe Gallardo GT3 FL2 powstaje na bazie pokazanego kilka miesięcy temu Gallardo LP560-4 po face-lifftingu i czerpie doświadczenia z nowego modelu wyścigowego serii Super Trofeo.

Lamborghini Gallardo GT3 FL2

Między GT3 FL3 a LP570-4 Super Trofeo znajdziemy wiele różnic, wynikających z różnego przeznaczenia aut. Model GT3 powstaje przede wszystkim z myślą o wyścigach na długim dystansie, w tym imprezach 24-godzinnych. Auto otrzyma inny pakiet aerodynamiczny, wydajniejszy układ chłodzenia i mocniejsze hamulce. Samochód będzie także lżejszy o około 25 kilogramów od poprzedniego, widocznego poniżej Gallardo GT3. Zmniejszy się również jego apetyt na paliwo.

Reiter Gallardo GT3

Gallardo GT3 FL2 wyceniono na 320 tysięcy euro, nie wliczając podatków, czyli prawie 1,35 miliona złotych. Pierwsze egzemplarze trafią do zespołów z Europy i Azji w marcu tego roku, a w USA pojawią się w sezonie 2014. Maszyny pokażą się między innymi w pucharach Blancpain Endurance Series, Asia Le Mans Series oraz Campionato Italiano Gran Turismo.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Super Trofeo

Zespół Reiter Engineering od 2000 roku samodzielnie przygotowywał wyścigowe Lamborghini klasy GT. Od roku 2007 auta te wygrały w 199 wyścigach i 360 razy stawały na podium. Nowa umowa z Lamborghini obejmuje okres pięciu lat z sezonem 2017 włącznie, co oznacza przygotowanie samochodu GT3 także na bazie następcy Gallardo. Z inicjatywy Squadra Corse wystartuje także nowa seria eventów "Esperienza", w ramach których entuzjaści i potencjalni nabywcy Lamborghini będą mogli poczuć magię marki na własnej skórze.

Skomentuj na forumUdostępnij