Aktualności
05.04.2013

Audi R8 LMS Ultra Setka sztuk

Program Audi Sport, w ramach którego można nabyć wyścigowe R8 ma już cztery lata, ale torowa maszynka nie przestaje się sprzedawać i wygrywać. W miniony, długi weekend niemieckie auto zwyciężyło w pierwszej eliminacji nowej serii FIA GT, a we wtorek w ręce właścicieli został oddany setny egzemplarz auta.

Sztuka z numerem 100 wylądowała w ostatnich dniach w rękach zespołu MS Racing, który udziela się w pucharze ADAC GT Masters. Obecne R8 LMS Ultra jest już trzecią ewolucją modelu klasy GT, któremu towarzyszy także wariant Grand-Am, przeznaczony na rynek USA. W styczniu tego roku R8 Grand-Am wygrało w swojej klasie w 24-godzinnym wyścigu Daytona.

Audi R8 LMS Ultra

W miniony poniedziałek model R8 LMS Ultra w rękach duetu F. Stippler / E. Sandstrom w barwach Belgian Audi Club Team WRT zajął pierwsze miejsce w pierwszej eliminacji nowej serii FIA GT, która zajęła miejsce pucharu GT1 World. Inna sztuka była druga, a przed zajęciem całego podium Belgian Audi Club Team WRT powstrzymała tylko kara 30 sekund za nie zgaszenie silnika podczas postoju dla trzeciego samochodu, który był pierwszy na mecie.

Audi R8 LMS Ultra

Wyścigowe R8 oferowane jest przez Audi od 2009 roku. Najnowsze wcielenie auta, poprawione przede wszystkim pod względem aerodynamicznym, zadebiutowało miesiąc temu podczas salonu samochodowego w Genewie. Coupe napędzane jest umieszczonym centralnie silnikiem V10, który w zależności od serii i wyścigu, w którym akurat startuje powinien rozwijać od około 500 do 600 koni mechanicznych.

Skomentuj na forumUdostępnij