Aktualności
20.04.2013

Mercedes-Benz GLA Laserowa korekcja wzroku

Rok temu pojawiła się zupełnie nowa klasa A, a cztery miesiące temu zadebiutowała limuzyna CLA. Teraz czas na coś jeszcze większego z pierwszą literą alfabetu w nazwie. Większego na szerokość i wysokość. Oto zapowiedź nowego modelu serii GLA, rekreacyjnego SUV'a premium o kompaktowych rozmiarach.

Nowe dziecko Mercedes-Benza, które na chwilę obecną pozostaje konceptem, mierzy sobie niecałe 4,4 metry długości, prawie 198 centymetrów szerokości i 158 centymetrów wysokości. Pięcioro drzwi zaprasza do środka czterech pasażerów, dla których pomyślano cztery osobne fotele ze sporym bagażem.

Mercedes-Benz Concept GLA

Do napędu koncepcyjnego GLA zaprzęgnięto turbodoładowany, benzynowy silnik o czterech cylindrach o łącznej pojemności prawie dwóch litrów. Jednostka produkuje 211 koni mechanicznych, współpracuje z 7-stopniową, dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów i systemem 4Matic, który przekazuje moc na wszystkie cztery koła.

Mercedes-Benz Concept GLA

Jedną z ciekawostek, które znajdziemy w GLA są przednie lampy w formie laserów, które równie dobrze mogą służyć jako... rzutnik, dzięki któremu wyświetlimy zdjęcia albo film na przykład na ścianie parkingu. Na dachu auta umieszczono dodatkowo dwie kamery HD, którymi możemy nagrywać swoje wyczyny lub zabrać je ze sobą i przymocować na przykład do roweru albo kasku.

Mercedes-Benz Concept GLA

Zabawa światłem trwa w najlepsze również we wnętrzu. Wyloty powietrza podświetlane są w zależności od temperatury: przy 22 stopniach Celsjusza na biało, poniżej na niebiesko, a powyżej na czerwono. Maszyna, którą można oglądać na trwającej właśnie wystawie Auto Shanghai, stanęła na 20-calowych obręczach z ogumieniem Continental w rozmiarze 255/45 i specjalnie zaprojektowanym bieżnikiem.

Skomentuj na forumUdostępnij