Aktualności
28.04.2013

BMW MZ8 Magiczna ósemka

Czy w bogatej ofercie marki BMW, która co chwilę tworzy i wypełnia nowe nisze, może jeszcze czegoś brakować? Może - kontynuacji serii 8, którą w latach dziewięćdziesiątych reprezentowało wielkie coupe, a na przełomie wieków 400-konny roadster Z8. Pustkę ma wypełnić hybrydowy i8, ale czy będzie godzien?

Do pojawienia się seryjnego i8 brakuje jeszcze co najmniej kilku miesięcy, dlatego ciągle możemy śmiało marzyć o innym przebiegu wydarzeń, w ramach którego w rolę kolejnej "ósemki" wciela się zupełnie inny samochód. Podobnego zdania jest także Christophe Jourd z francuskiego ISD (Institut Sup&eecute;rieur de Design) w Valenciennes...

BMW MZ8

Spod ręki młodego stylisty wyszedł widoczny powyżej koncept MZ8, który w ramach 40-lecia oddziału BMW Motorsport miałby łączyć w sobie najlepsze cechy Z8 i coupe serii 8. Samochód, gdyby tylko powstał w rzeczywistości, byłby wyposażony w twardy, zdejmowany dach i silnik umieszczony nie z przodu, ale centralnie.

BMW MZ8

A jaka będzie rzeczywistość? Hybrydowe coupe i8, które zapowiadało kilka konceptów, ma pojawić się jeszcze przed końcem tego roku. Samochód ma być napędzany silnikiem elektrycznym i silnikiem spalinowym o pojemności 1,5 litra, dającymi razem około 355 koni mechanicznych. Prace nad autem trwają w najlepsze.

Skomentuj na forumUdostępnij