Aktualności
18.05.2013

Mitsubishi MiEV Evolution II Druga faza

W ubiegłym roku Mitsubishi zajęło drugie miejsce na Pikes Peak International Hill Climb w klasie samochodów elektrycznych. Doświadczenie zebrane w debiucie ma pomóc w tym roku w osiągnięciu wygranej w grupie elektryków. Aby nie pozostawić nic przypadkowi na starcie staną dwie sztuki nowego MiEV Evolution II.

Nowy pojazd, tak samo jak zeszłoroczny i-MiEV Evolution, korzysta z podzespołów, które znajdziemy w seryjnie produkowanych modelach Mitsubishi. Mierzący 4,87 metra długości Evo II wyróżnia się zupełnie nową, odkrytą karoserią, bateriami firmy Lithium Energy Japan o pojemności 50 kWh, ogumieniem Dunlopa w rozmiarze 260/660-18 i znacznie ulepszonym układem napędowym.

Mitsubishi MiEV Evolution II

Zamiast dwóch na pokładzie MiEV Evolution II znajdują się aż cztery silniki elektryczne, tworzące system napędu na wszystkie koła S-AWC (Super All-Wheel Control). Każdy z silników będzie produkował po 136 koni mechanicznych. Auto zostanie dodatkowo wyposażone w systemy ABS, ASC (Active Stability Control) oraz AYC (Active Yaw Control). Zadaniem ostatniego układu będzie kontrola przechyleń samochodu, potrafiących popsuć cały zakręt.

Mitsubishi MiEV Evolution II

Mitsubishi MiEV Evolution II poprowadzi Hiroshi Masuoka, który startował na Pikes Peak rok temu u który ma na koncie między innymi dwie wygrane w Rajdzie Dakar. Drugi egzemplarz poprowadzi Greg Tracy. Dla Amerykanina będzie to nowość, ale ze szczytem w Kolorado zna się doskonale - na motocyklu wygrywał tu sześć razy, a rok temu w kategorii jednośladów był drugi. Pikes Peak International Hill Climb odbędzie się już 30 czerwca.

Skomentuj na forumUdostępnij