Aktualności
19.06.2013

Aston Martin Vanquish Volante Kąpiel w błękicie

Do coupe, które pokazano jesienią ubiegłego roku dołącza otwarty Vanquish Volante. To pierwszy kabriolet marki, w którym karoserię wykonano niemal w całości z włókien węglowych i Volante o najsztywniejszej konstrukcji w całej, 100-letniej historii Aston Martina. Ale sztywniakiem z pewnością nie jest!

Szczytowe osiągnięcie angielskiej firmy zasilane jest blisko 6-litrowym silnikiem V12 serii AM11, który rozwija 573 koni mechanicznych mocy i generuje moment obrotowy w wysokości maksymalnie 620 niutonometrów. To wystarcza, aby w ważącej 1844 kilogramy maszynie rozpędzić się do 100 km/h w czasie około 4,1 sekund i rozwinąć prędkość maksymalną 295 kilometrów na godzinę.

Aston Martin Vanquish Volante

Widlasta dwunastka współpracuje z 6-stopniowym automatem Touchtronic 2, który przekazuje napęd na tylne koła. Auto wyposażono między innymi w systemy Dynamic Stability Control (DSC), Positive Torque Control (PTC), Adaptive Damping System (ADS), a także przeprojektowane zawieszenie, układ kierowniczy i hamulce Brembo z tarczami ze spieków węglowo-ceramicznych (z przodu 398 mm średnicy, z tyłu 360 milimetrów).

Aston Martin Vanquish Volante

Vanquish Volante to także miękki, trzywarstwowy dach, który rozkłada się w 14 sekund i nie zajmuje miejsca w bagażniku. Sam bagażnik jest o połowię większy, niż w DBS Volante i bez względu na położenie dachu liczy sobie 279 litrów pojemności. Otwarty Vanquish wyróżnia się również przednią szybą, która po raz pierwszy w Aston Martinie poprowadzona jest na całej wysokości i styka się z dachem.

Aston Martin Vanquish Volante

Aston Martin Vanquish Volante pojawi się w garażach pierwszych właścicieli pod koniec tego roku. W Wielkiej Brytanii samochód będzie kosztował prawie 200 tysięcy funtów, w Niemczech prawie 265 tysięcy Euro, w Stanach Zjednoczonych prawie 298 tysięcy dolarów, a w Dubaju prawie 324 tysiące dolarów. W przypadku naszych zachodnich sąsiadów oznacza to wydatek rzędu 1,1 miliona złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij