Aktualności
10.07.2013

Caterham Seven 620R Krótszy sen

Już za kilka dni podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood zadebiutuje Caterham Seven 620R. Najnowsza ewolucja angielskiego roadstera to najmocniejszy, drogowy samochód w całej historii firmy... pomijając pamiętny, limitowany do ośmiu sztuk, ponad 500-konny model RS Levante, który powstał kilka lat temu.

W ramach duchowego następcy 267-konnego modelu Seven Superlight R500 przygotowano przede wszystkim: unowocześnione i wzmocnione podwozie, poprawione zawieszenie, wydajniejsze układy chłodzenia, przeprojektowany przód, 13-calowe felgi z torowym ogumieniem Avon ZZR, nowe instrumenty pokładowe i karbonowe elementy kabiny oraz oczywiście zmodernizowaną jednostkę napędową.

Caterham Seven 620R

Silnik 620R to dobrze znany, dwulitrowy, doładowany motor Ford Duratec o czterech cylindrach ustawionych w rzędzie. Jednostka produkować będzie 315 koni mechanicznych i prawie 300 niutonometrów, co pozwoli na przekroczenie prędkości 60 mil na godzinę w czasie niecałych 2,8 sekund i rozwinięcie maksymalnie 250 kilometrów na godzinę. Bliższych szczegółów technicznych auta producent na razie nie zdradza.

Caterham Seven 620R

Caterham czeka już na pierwsze zamówienia na model Seven 620R, który wraz z miejscowym podatkiem VAT wycenił na prawie 50 tysięcy funtów. Obecnie to dokładnie ćwierć miliona złotych. Samochód będzie można podziwiać na żywo już od jutra na Festiwalu Prędkości w Goodwood. Pierwsze sztuki 620R trafią do właścicieli przed końcem roku.

Skomentuj na forumUdostępnij