Aktualności
05.08.2013

Honda NSX Urodzona w Ohio

Nie jest jeszcze ukończona, ale już niczego jej nie brakuje. Zupełnie nowa Honda NSX przeobraziła się z konceptu w sprawny prototyp, w którym pojawił się ostatni, kluczowy "składnik". Kierowca. W miniony weekend auto pokazano po raz pierwszy w ruchu na pętli Mid-Ohio Sports Car Course.

Błękitny prototyp pod marką Acura, pod którą ukrywają się najbardziej luksusowe modele Hondy oferowane w Stanach Zjednoczonych, wyjechał na 2,4-milowy tor w Lexington z okazji wyścigu Honda Indy 200, organizowanego w ramach serii IndyCar. Obecność auta miała na celu przede wszystkim podkreślenie postępów prac, idących zgodnie z planem.

Honda NSX

Współczesna NSX, co deklarowano od samego początku, będzie hybrydą. Coupe zasilane będzie umieszczonym centralnie, spalinowym motorem V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, połączonym z układem Sport Hybrid Super Handling All-Wheel Drive, w ramach którego znajdziemy aż trzy, współpracujące ze sobą silniki elektryczne (dwa silniki na przedniej osi, trzeci połączony bezpośrednio z jednostką benzynową).

Honda NSX

W aucie napędzane będą wszystkie cztery koła, poddawane między innymi działaniu systemu torque vectoring, a z silnikiem V6 zespolona zostanie nowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów. Prace nad autem prowadzone są w placówce Honda R&D Americas w Raymond w stanie Ohio, a jego produkcja będzie miała miejsce w fabryce w pobliżu Marysville w tym samym stanie. W sprzedaży nowa NSX ma pojawić się w 2015 roku.

Skomentuj na forumUdostępnij