Aktualności
23.08.2013

Vinci Sport Tryb czuwania

Portugalskie Luso Motors, które od kilku lat snuje wizje sportowych aut i oferuje kit car na dni torowe, szykuje się do wprowadzenia na rynek swojego pierwszego coupe. Autem tym będzie model o niezbyt wyszukanej nazwie Sport, który poza nazwą ma nie dawać innych powodów do narzekania.

Kształty auta opracował Ernesto Freitas z Luso Motors, a za stronę techniczną odpowiada przede wszystkim placówka CEIIA (Centro para a Excelencia e Inovaçao na Indústria Automóvel). Na ekranie komputera auto powstało już półtora roku temu i niedługo później zostało przeniesione do rzeczywistości jako gliniany model w skali 1:1. Seryjny pojazd ukryje się pod marką Vinci, którą znamy z coupe GT, zbudowanego na bazie Corvette w 2007 roku.

Vinci Sport

Vinci Sport ma być oparty na karbonowym kadłubie, które przykryje karoseria wykonana także z włókien węglowych. Do napędu auta posłuży bliżej nieokreślony, umieszczony centralnie silnik o mocy co najmniej 200 koni mechanicznych. Za doprowadzenie auta do produkcji odpowiedzialne będzie nie tylko Luso Motors i CEIIAA, ale także szereg innych firm, naukowców i agencji z Portugalii.

Vinci Sport

Kiedy auto wyjedzie na ulice? Tego dokładnie jeszcze nie wiadomo, ale nie będzie to samochód budowany dla każdego chętnego. Twórcy planują wypuszczenie serii limitowanej do około stu egzemplarzy. Prace nad pojazdem trwają, a powodzenie projektu mają zapewnić inżynierowie szkoleni między innymi w Pininfarinie.

Skomentuj na forumUdostępnij