Aktualności
11.11.2013

Lotus Elise S Cup R Szersze spektrum

Lotus Motorsport, zachęcony wzięciem torowych coupe Exige V6 Cup i Exige V6 Cup R, przygotował kolejną maszynę bez prawa do poruszania się po zwykłych drogach. Mowa o wyścigowym modelu Elise S Cup R, który od przyszłego roku będzie uprawniony do startów w markowych pucharach na całym świecie.

Nowa propozycja Lotusa jest pierwszym autem z serii Cup, które zasila umieszczona centralnie, 4-cylindrowa jednostka o pojemności 1,8 litrów z doładowaniem. Motor korzysta z nowej elektroniki, a całe auto odziane jest w aerodynamiczny body kit, łącznie z modyfikacjami podwozia. Mimo elementów wymaganych na torze (m.in. klatka bezpieczeństwa i zestaw przeciwpożarowy) Lotusowi udało się utrzymać masę pojazdu na poziomie tylko 924 kilogramów.

Lotus Elise S Cup R

Elise S Cup R pojawi się w przyszłym roku w wyścigach z serii Lotus Cup, które rozgrywane są w Wielkiej Brytanii, Europie, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Tajlandii i Chinach. Marka organizuje także Ladies Cup, utworzony z myślą o paniach. W pucharze mogą startować wszyscy właściciele modeli Elise, Exige, Evora, 340R o 2-Eleven. Ci, którzy skuszą się na Elise S Cup R będą musieli wydać 39,1 tysięcy funtów plus podatki (około 195 tysięcy złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij