Aktualności

Kleemann CLK 63 AMG Black Series Ciemniejszy odcień czerni

W koncernie Mercedesa najmocniejszymi wersjami zajmuje się zakład AMG, w którego ramach wąska grupa zapalonych inżynierów tworzy pod nazwą Black Series najmocniejsze wersje... najmocniejszych wersji. Czy można wspiąć się jeszcze wyżej? Według Kleemanna można - tuner poprawia właśnie "Czarne" CLK.

Spektakularną maszynę, która już w fabrycznej formie osiąga szczyty świetności podkręcono z 507 do 545 KM (moment obrotowy skoczył z 630 do 675 Nm). Wśród "podkręcaczy" znajdziemy nowe, wysokoprzepływowe rury wydechu, sportowe katalizatory i przemapowaną jednostkę elektroniczną sterującą pracą 6,2 litrowego V8.

Kleemann CLK 63 AMG Black Series

Kompletny zestaw obejmuje także 3-częściowe, 20-calowe felgi (seryjnie 19), firmowy emblemat z charakterystycznym "K" na klapie bagażnika i... tyle! Więcej z resztą nie potrzeba: poszerzone i powiększone nadkola, potężny dyfuzor i dyskretne spoilery dostajemy już w podstawowym modelu.

Kleemann CLK 63 AMG Black Series

Tuner milczy niestety w temacie poprawy osiągów auta (seryjnie zaledwie 4,2 sekundy do 100 km/h) jak i ceny całego pakietu. Daje jedynie znać, że modyfikacje dostępne są dla wszystkich modeli AMG napędzanych tym samym silnikiem.

Skomentuj na forumUdostępnij