Aktualności
12.09.2008

World Land Speed Shootout Demony prędkości

Już za półtora tygodnia na dnie słynnego, wyschniętego, słonego jeziora Bonneville pod szyldem oleju Top 1 spotkają się najszybsze samochody i motocykle tego świata, których napęd przenoszony jest bezpośrednio na koła. Cel spotkania będzie jeden: wyłonić tych "naj".

Na idealnie płaskiej powierzchni jeziora Bonneville w stanie Utah zagości łącznie 10 zespołów, po pięć w kategorii samochodów jak i motocykli. Całość będzie obserwowana przez członków Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) i Motocyklowej (FIM) tak, aby wszelkie ustanowione w tym czasie rekordy były oficjalnie... oficjalne.

Royal Purple Streamliner

Wśród pojazdów, które muszą najpierw spełnić wszelkie wymogi regulaminowe (między innymi znaczące osiągi na koncie - nie ma tu miejsca dla amatorów) znajdzie się między innymi 1060-konny Speed Demon, przeszło 1800-konny Royal Purple Streamliner (powyżej), wyposażony w dwa silniki Burkland Streamliner (na koncie 671 km/h) oraz motocykle Ack Attack (dotychczas 552 km/h) i E-Z-Hook (poniżej), który rozpędził się już do 572 km/h i którego zaprojektował, zbudował i prowadził Sam Wheeler.

E-Z-Hook

Wszystkie próby bicia aktualnych rekordów prędkości i wyłonienia najszybszej maszyny odbędą się już w dniach 22-26 tego miesiąca.

Skomentuj na forumUdostępnij