Aktualności
06.01.2014

Vorsteiner Aventador-V LP-740 Gorąca lawa

Wielu tunerów snuje już plany modyfikacji najnowszego Huracana, ale równie duża grupa nie miała jeszcze w ogóle do czynienia z samochodami Lamborghini. Do początkujących należy zakład Vorsteiner, który dotychczas grzebał tylko przy Gallardo. Tuner przygotował teraz kompletny pakiet dla Aventadora.

Vorsteiner to firma, którą znamy przede wszystkim z przeróbek modeli marek BMW, Mercedes-Benz, Porsche, Bentley, a rzadziej Ferrari, McLaren, Rolls-Royce, Audi, Nissan czy Range Rover. Tuner specjalizuje się przede wszystkim w pakietach nadwoziowych i zmiany właśnie tego typu odgrywają największą rolę w najnowszym zestawie pod tytułem Aventador-V, który przygotowano w dedykowanym największym egzotykom oddziale Vorsteiner Nero.

Vorsteiner Aventador-V LP-740

Prawe wszystkie, nowe elementy nadwozia Aventadora przygotowano w włókien węglowych. Mowa przede wszystkim o nowym dyfuzorze, progach, obudowie wlotów powietrza, przednim splitterze i lotkach oraz nowym skrzydle z tyłu, które dostępne jest w dwóch, współpracujących z fabrycznym spoilerem wersjach. Całość uzupełniają ciemne pasy poprowadzone wzdłuż karoserii oraz nowe felgi w rozmiarze 20 cali z przodu i 21 z tyłu z ogumieniem Pirelli P Zero.

Vorsteiner Aventador-V LP-740

Na samym wyglądzie zabawa się nie kończy. Dla chętnych przygotowano opcję silnikową, która sprowadza się do przeprogramowania elektroniki sterującej pracą silnika. Po takiej operacji zamiast seryjnych 700 koni mechanicznych i 690 niutonometrów z 6,5-litrowego V12 otrzymamy 740 KM oraz 737 Nm, które w większym stopniu wpłyną na samopoczucie właściciela, niż osiągi samochodu. Całość dostępna jest dla coupe i roadstera.

Skomentuj na forumUdostępnij