Aktualności
06.02.2014

Volkswagen Beetle GRC Brudne buty

Volkswagen zbroi się na amerykańskie mistrzostwa w rallycrossie. Akcje zaczepne w pierwszej połowie sezonu będą prowadzone w Polo na bazie zeszłorocznego zwycięzcy rajdowych mistrzostw świata. Po zmiękczeniu przeciwników na arenę wyjedzie zupełnie nowy Beetle GRC, który zadebiutuje w weekend na wystawie w Chicago.

Małego, rajdowego zabijakę przygotował oddział Volkswagen of America, który połączył siły z zespołem Andretti Autospor. Beetle GRC będzie dysponował napędem na wszystkie cztery koła oraz 2-litrowym silnikiem TSI z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem. Jednostka napędowa ma dysponować mocą co najmniej 565 koni mechanicznych, co w rallycrossie jest na porządki dziennym.

Volkswagen Beetle GRC

W barwach Volkswagen Andretti Rallycross Team wystartują Scott Speed oraz Tanner Foust, którego znamy między innymi z amerykańskiej serii programu Top Gear. Rallycross to obecnie jeden z najpopularniejszych sportów samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Rywalizacja koło w koło polega tu na serii krótkich sprintów na mieszance luźnych nawierzchni i asfaltu, które co jakiś czas przerywają skoki na 20 metrów i więcej.

Skomentuj na forumUdostępnij