Aktualności
11.06.2014

Lotus Exige LF1 Złote lata

W minionym sezonie zespół Lotusa był czwartą siłą w Formule 1. W tym roku ekipa nie radzi sobie już tak dobrze i po wyrwaniu kilku punktów w tylko dwóch z siedmiu wyścigów jest ósma. Nie przeszkadza to jednak w świętowaniu minionych sukcesów, których wcale nie brakowało. Przypomina o nic limitowane coupe Exige LF1.

Brytyjska zabawka powstanie w ilości zaledwie 81 egzemplarzy, nawiązujących do wszystkich wygranych wyścigów Grand Prix przez bolidy Lotusa: od GP Monako w 1960 roku, w którym zwyciężył Stirling Moss po GP Australii, w którym w 2013 roku najszybszy był Kimi Raikkonen. LF1 oparto na seryjnym Exige S, w którym odpowiednio przystrojono karoserię i wnętrze, a także dodano szereg elementów, które zwykle znajdują się na liście wyposażenia dodatkowego.

Lotus Exige LF1

Elementami charakterystycznymi dla LF1 będą między innymi: 17/18-calowe, złote felgi, czarno-złote wnętrze, numerowane tabliczki znamionowe z włókien węglowych, zestaw Exige Race Pack z systemem Dynamic Performance Management, zestaw Convenience Pack, podgrzewane fotele, czujniki parkowania, dwuczęściowe, wyczynowe tarcze hamulcowe oraz ogumienie Pirelli P-Zero Trofeo. Właściciele otrzymają również zaproszenie do zwiedzenia zakładów Lotus Cars i siedziby Lotus F1 Team, które opuszczą z upominkami (replika hełmu Grosjeana, pamięć USB, nowy kluczyk do samochodu).

Lotus Exige LF1

Sercem Exige LF1 jest 3,5-litrowy silnik V6 ze sprężarką Harrop, który rozwija 350 KM i 400 Nm. Napęd na tylną oś przenosi 6-stopniowa skrzynia biegów. Pojazd waży tylko 1176 kilogramów, dzięki czemu na rozwinięcie 100 km/h potrzebuje tylko czterech sekund. Prędkość maksymalna sięga 274 km/h. Limitowany model LF1 wyceniono na 62,9 tysięcy funtów, czyli okolice 320 tysięcy złotych. Samochód będzie dostępny z kierownicą po prawej lub lewej stronie.

Skomentuj na forumUdostępnij