Aktualności
24.09.2008

Zandonella LJ36 Egzotyczny owoc

Australijczycy najwyraźniej wzięli sobie głęboko do serca fakt, że ich kraj, gdy przychodzi do superaut ma niewiele do powiedzenia poza paroma nieartykułowanymi dźwiękami. Już w przyszłym roku mamy zobaczyć gotowe do produkcji współczesne wcielenie Bolwella Nagari oraz coś zupełnie nowego - coupe egzotycznej marki Zandonella.

Firma pochodząca z Melbourne zamierza wypuścić w przyszłym roku 2-osobowe, sportowe auto o tajemniczym oznaczeniu LJ36. Pojazd ma być napędzany elektrycznym silnikiem umieszczonym centralnie, którego moc i moment będą stale przenoszone na wszystkie cztery koła. Przewidywana prędkość maksymalna: do 300 km/h.

Zandonella LJ36

Z silnikiem ma współpracować automatyczna skrzynia biegów. Konstrukcja pojazdu zostanie oparta na aluminiowej ramie przestrzennej, przy każdym z kół znajdą się wentylowane, tarczowe hamulce wspomagane przez ABS, a całe zawieszenie będzie konstrukcją w pełni niezależną.

Zandonella LJ36

W tej chwili na ukończeniu jest pierwszy, prototypowy egzemplarz LJ36, a firma w dalszym ciągu poszukuje poważniejszych inwestorów oraz czeka na zatwierdzenie projektu przez australijski rząd. Cena pojazdu miałaby sięgać nawet 300 tysięcy dolarów.

Skomentuj na forumUdostępnij