Aktualności

Dodge EV Elektryczna przebieranka

Chrysler przymierza się do poszerzenia oferty o auto z napędem elektrycznym. Amerykanie zamierzają w ciągu najbliższych lat wprowadzić takie rozwiązanie w pojazdach z napędem na jedną oś jak i 4x4. Pierwszy z nich pojawi się już w 2010 roku. Będzie nim Jeep, Dodge lub Chrysler.

Jepp EV to elektryczny Cherokee, Chrysler EV to elektryczny Voyagera, a Dodge EV to elektryczny... Lotus Europa. Przynajmniej z zewnątrz - nadwozie nie jest na stałe, a w opracowaniu pojazdu uczestniczyli Brytyjczycy.

Dodge EV

Małe coupe napędza elektryczny motor połączony z litowo-jonowymi bateriami oraz jednostką sterującą. Jego moc sięga okrągłuch 200 kW (272 KM), a moment obrotowy aż 650 Nm. Na jednym ładowaniu (4 godziny w gniazdku 220 V i dwa razy więcej w amerykańskim 110 V) pojazd będzie mógł przejechać 150-200 mil (240-320 km).

Dodge EV

Osiągi? Zapowiadają się całkiem nieźle: przyspieszenie do 60 mph (96,6 km/h) w mniej niż cztery sekundy, ćwierć mili (400 m) w 13 sekund i maksymalnie co najmniej 195 km/h.

Które auto zobaczymy za dwa lata w produkcji (w Europie w 2011)? Jeszcze nie wiadomo, ale jeśli tylko będzie to Dodge elektryczny roadster od Tesla Motors powinien już mieć się na baczności.

Skomentuj na forumUdostępnij