Aktualności
11.12.2014

BMW M6 I wszyscy razem

BMW aktualizuje serię 6 we wszystkich odmianach: trzy warianty silnikowe z napędem tylko na tył lub na wszystkie cztery koła plus mocarne M6 oraz trzy warianty nadwoziowe w każdym przypadku, Coupe, Convertible i Gran Coupe - w sumie aż dwadzieścia jeden wersji do wyboru. Najważniejsze zmiany to jeszcze bogarsze wyposażenie i więcej możliwości zmiany wyglądu.

Wśród najważniejszych zmian Niemcy wymieniają: przeprojektowany grill oraz zderzaki, nowe światła w technologii LED, nowe lakiery, 20-calowe felgi, dwukolorowe tapicerki, pakiety wykończenia i indywidualizacji Design Pure Experience i Design Pure Excellence, jeszcze więcej opcji w ramach linii M Sport i działaniach komórki BMW Individual, nowe elementy układu wydechowego, nawigację Connected Drive w standardzie, nowy wyświetlacz przezierny i jeszcze więcej elektronicznych asystentów w ramach systemów Driving Assistant Plus.

BMW 6 Series Gran Coupe

Podstawę oferty stanowi 6-cylindrowy, benzynowy silnik o pojemności trzech litrów i mocy 320 KM w modelu o oznaczeniu 640i oraz 6-cylindrowy, trzylitrowy silnik wysokoprężny o mocy 313 KM w 640d. Dla 650i przewidziano 4,4-litrową, widlastą ósemkę o mocy 450 KM. Wszystkie silniki uzbrojono w technologię TwinPower Turbo i połączono z 8-stopniową, automatyczną skrzynią biegów Steptronic. Coupe o masie 1930 kilogramów (według norm europejskich) z napędem na obie osie i z najmocniejszym motorem z tej trójki potrzebuje tylko 4,4 sekund na rozwinięcie prędkości 100 km/h.

BMW M6

M6 w trzech wersjach nadwoziowych wiązane jest wyłącznie z napędem na tylną oś oraz turbodoładowanym V8 o pojemności 4,4 litrów, mocy aż 560 koni mechanicznych i momencie obrotowym 680 niutonometrów, współpracującym z dwusprzęgłową skrzynią biegów o siedmiu przełożeniach M DCT. W najlepszym przypadku auto potrzebuje 4,2 sekund na rozwinięcie prędkości 100 km/h i 21,7 sekund na przejechanie pierwszego kilometra. Prędkość maksymalna ograniczona jest standardowo do 250 km/h, ale po wykupieniu opcji M Drivers Package ograniczenie można podnieść do 305 km/h.

BMW M6

Seryjne wyposażenie M6 obejmuje między innymi system Start/Stop, układ odzyskiwania energii z hamowania, a wśród dodatkowo płatnych opcji znajdziemy zestaw Competition Package. W jego ramach moc silnika zostaje zwiększona do 575 KM, a dostępność maksymalnego momentu obrotowego zostaje zwiększona z 1500-5750 do 1500-6000 obrotów na minutę, co skutkuje urwaniem 0,1 sekundy w sprincie od zera do 100 km/h. Inne elementy zestawu to chromowane końcówki wydechu, 20-calowe felgi oraz przestrojony układ kierowniczy i zawieszenie.

Skomentuj na forumUdostępnij