Aktualności
15.01.2015

Infiniti Q60 Środek odurzający

Infiniti przygotowuje się do rozszerzenia swojej oferty we wszystkich możliwych kierunkach. Jesienią chęć budowy zupełnie nowego okrętu flagowego marki ucieleśniał koncept Q80 Inspiration, w tej chwili trwają przygotowywania do produkcji małego Q30, a w przyszłym roku w przestrzeni między nimi znajdzie się nowe coupe, zapowiadane przez koncept Q60.

Aktualnie oferowane Q60, znane do niedawnej zmiany nazewnictwa modeli Infiniti jako coupe serii G, produkowane jest od przeszło siedmiu lat. W ubiegłym roku 4-drzwiową serię G zastąpiła limuzyna Q50, a zwiastun wersji 2-drzwiowej pod postacią konceptu Q60 odsłonięto kilka dni temu na salonie samochodowym w Detroit. Pojazd przedstawił Roland Krueger, co było jego pierwszym tego typu wystąpieniem po objęciu funkcji prezydenta Infiniti Motor Company. Krueger spędził wcześniej kilkanaście lat w BMW.

Infiniti Q60 Concept

Koncepcyjne, 2+2-osobowe Q60 podąża ścieżką stylistyczną wystaczoną przez seryjne Q50, a przy okazji zapowiada zmiany, jakie zajdą w obrębie układu napędowego. Pod maską auta znajdziemy widlastą szóstkę nowej generacji. Silnik o pojemności trzech litrów korzysta z bezpośredniego wtrysku paliwa i dwóch turbosprężarek, jest lżejszy, mniejszy i bardziej wydajny od poprzednika. Seryjne Q50 dostępne jest obecnie z V6 jako 364-konna hybryda, również z napędem na obie osie. Na mówienie o parametrach nowego V6 jest jeszcze za wcześnie.

Infiniti Q60 Concept

Auto japońskiej marki mierzy 469 centymetrów długości, 137 centymetrów wysokości, 1865 milimetrów szerokości i stoi na 21-calowych kołach, rozstawionych na osiach oddalonych od siebie o 285 centymetrów. Podwozie pojazdu wykonano głównie ze stopów aluminium, a karoserię z aluminium oraz włókien węglowych. Napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła poprzez ręczną skrzynię biegów o siedmiu przełożeniach z nastawieniem na faworyzowanie tylnej osi.

Skomentuj na forumUdostępnij